Football

Friday, September 13

Ada at Columbus Grove (NWC), 7:30 p.m.

Leipsic at Van Buren (BVC), 7 p.m.

Celina at Ottawa-Glandorf (WBL), 7:30 p.m.

Pandora-Gilboa at Arlington (BVC), 7 p.m.

Volleyball

Wednesday, September 11

Columbus Grove at Miller City (PCL), 5:30 p.m.

Leipsic at Hardin Northern (BVC), 6 p.m.

McComb at Pandora-Gilboa (BVC), 6 p.m.

Thursday, September 12

Columbus Grove at Lima Central Catholic, 6 p.m.

Continental at Pandora-Gilboa (PCL), 6 p.m.

Ottawa-Glandorf at Shawnee (WBL), 6 p.m.

Kalida at Ayersville, 6 p.m.

Wayne Trace at Ottoville, 6 p.m.

Saturday, September 14

Continental at Hilltop tri, 10 a.m.

Kalida at Crestview tri, 10 a.m.

Miller City tri match

Monday, September 16

Ottoville at Columbus Grove (PCL), 6 p.m.

Lima Perry at Continental, 6 p.m.

Tuesday, September 17

Lincolnview at Columbus Grove (NWC), 6 p.m.

Continental at Leipsic (PCL), 6 p.m.

Wapakoneta at Kalida, 6 p.m.

Pandora-Gilboa at Miller City (PCL), 6 p.m.

Boys Golf

Wednesday, September 11

Ottawa-Glandorf at Miller City

Thursday, September 12

Ottawa-Glandorf at Elida, 5 p.m.

Friday, September 13

Kalida at Fort Jennings, 4:15 p.m.

Saturday, September 14

Columbus Grove, Fort Jennings, Kalida Ottawa-Glandorf at Delphos Invitational, 8:30 a.m.

Monday, September 16

Columbus Grove, Ada at Spencerville, 4 p.m.

North Baltimore, Tinora at Miller City, 4:30 p.m.

St. Marys at Ottawa-Glandorf, 5 p.m.

Ottoville at Lima Central Catholic, 4 p.m.

Tuesday, September 17

Kalida at Shawnee, 4:30 p.m.

Miller City tri match

Ottoville at PArkway, 4:30 p.m.

Cross Country

Saturday, September 14

Columbus Grove, Kalida, Ottoville, Pandora-Gilboa at Ottawa-Glandorf Invitational, 9 a.m.

Tuesday, September 17

Ottawa-Glandorf, Elida at Shawnee, 5 p.m.

Columbus Grove at Ohio Caverns, 5 p.m.

Pandora-Gilboa at Old Fort, 4:30 p.m.

Boys Soccer

Wednesday, September 11

Lima Central Catholic at Ottoville, 5 p.m.

Thursday, September 12

Ottawa-Glandorf at Napoleon, 5 p.m.

Van Buren at Continental, 5 p.m.

Friday, September 13

Kalida at Pettisville, 5 p.m.

Miller City at Fort Jennings (PCL), 5 p.m.

Saturday, September 14

Liberty-Benton at Ottawa-Glandorf, 11 a.m.

Riverdale at Continental, 11 a.m.

Ottoville at Sidney Lehman, 11 a.m.

Monday, September 16

Defiance at Ottawa-Glandorf (WBL), 5 p.m.

Monday, September 16

Archbold at Miller City, 5 p.m.

Tuesday, September 17

Liberty-Benton at Kalida, 7 p.m.

Van Buren at Fort Jennings, 5 p.m.

Girls Soccer

Thursday, September 12

Ottawa-Glandorf at Defiance (WBL), 5 p.m.

Kalida at Delphos Jefferson, 5 p.m.

Cotinental at Delphos St. John's, 5 p.m.

Fort Jennings at Crestview, 5 p.m.

Ottoville at Miller City (PCL), 5 p.m.

Saturday, September 14

Cory-Rawson at Kalida, 1 p.m.

Bath at Fort Jennings, 11 a.m.

Tuesday, September 17

Kenton at Ottawa-Glandorf (WBL), 7 p.m.

Kalida at Delphos St. John's, 5 p.m.

Continental at Miller City, 5 p.m.

Fort Jennings at Bluffton, 5 p.m.

Girls Tennis

Thursday, September 12

Elida at Ottawa-Glandorf (WBL), 4:30 p.m.

Saturday, September 14

Ottawa-Glandorf at Fostoria Invitational, 8:30 a.m.

Monday, September 16

Ottawa-Glandorf at St. Marys (WBL), 4:30 p.m.

Tuesday, September 17

Ottawa-Glandorf at Archbold, 5 p.m.