Football

Friday, Sept. 6

Columbus Grove at Allen East (NWC), 7:30 p.m.

Vanlue at Leipsic (BVC), 7 p.m.

Ottawa-Glandorf at Van Wert (WBL), 7:30 p.m.

Cory-Rawson at Pandora-Gilboa (BVC), 7 p.m.

Volleyball

Wednesday, Sept. 4

Leipsic at Liberty-Benton (BVC), 6 p.m.

Pandora-Gilboa at Vanlue (BVC), 6 p.m.

Thursday, Sept. 5

Tinora at Continental, 6 p.m.

Celina at Ottawa-Glandorf (WBL), 6 p.m.

Kalida at Lincolnview, 6 p.m.

Delphos Jefferson at Ottoville, 6 p.m.

Saturday, Sept. 7

Columbus Grove at Carey tri, 10 a.m.

Continental at Lima Temple Christian, 10 a.m.

Ottawa-Glandorf, Wauseon at Napoleon, 10 a.m.

Kalida Pioneer Invitational, 9 a.m.

Delphos Jefferson at Pandora-Gilboa, 10 a.m.

Monday, Sept. 9

Cory-Rawson at Leipsic (BVC), 6 p.m.

Hardin Northern at Pandora-Gilboa (BVC), 6 p.m.

Tuesday, Sept. 10

Delphos Jefferson at Columbus Grove (NWC), 6 p.m.

Kalida at Continental (PCL), 6 p.m.

Upper Scioto Valley at Ottoville, 6 p.m.

Boys Golf

Wednesday, Sept. 4

Columbus Grove, Bluffton at Delphos Jefferson (NWC), 4 p.m.

McComb at Leipsic (BVC), 4:30 p.m.

Lima Perry at Fort Jennings, 4:30 p.m.

Thursday, Sept. 5

Columbus Grove, Crestview at Paulding (NWC), 4 p.m.

Fort Jennings at Arlington, 4:30 p.m.

Miller City, Leipsic at Kalida, 4 p.m.

Ottawa-Glandorf at Kenton (WBL), 5 p.m.

Ottoville at Ayersville, 4:30 p.m.

Saturday, Sept. 7

Leipsic at Tiger Invitational (North Baltimore), 4:30 p.m.

Miller City at Antwerp Invitational, 8:30 a.m.

Ottoville at Stryker Invitational, 8 a.m.

Monday, Sept. 9

Miller City, Fort Jennings at Leipsic, 4:30 p.m.

Wapakoneta at Ottawa-Glandorf (WBL), 5 p.m.

Tuesday, Sept. 10

Ada, Crestview, Lincolnview at Columbus Grove (NWC), 4 p.m.

Ottawa-Glandorf at Miller City, 3:45 p.m.

Liberty-Benton, Bath at Kalida, 4:30 p.m.

Cross Country

Saturday, Sept. 7

Columbus Grove at Tiffin Carnival, 9 a.m.

Kalida, Ottawa-Glandorf, Ottoville, Pandora-Gilboa at Spencerville Invitational, 9 a.m.

Tuesday, Sept. 10

Ottawa-Glandorf at Elida Invitational, 5 p.m.

Ottoville at Lima Senior, 4:30 p.m.

Girls Tennis

Thursday, Sept. 5

Kenton at Ottawa-Glandorf (WBL), 4:30 p.m.

Monday, Sept. 9

Ottawa-Glandorf at Wapakoneta (WBL), 4:30 p.m.

Boys Soccer

Thursday, Sept. 5

Ottawa-Glandorf at Celina (WBL), 5 p.m.

Kalida at Lima Temple Christian, 5 p.m.

Continental at Fort Jennings (PCL), 5 p.m.

Delta at Miller City, 5 p.m.

Ada at Ottoville, 5 p.m.

Saturday, Sept. 7

Fort Jennings at Van Wert, 11 a.m.

Monday, Sept. 9

Ottoville at Continental (PCL), 5 p.m.

Tuesday, Sept. 10

Shawnee at Ottawa-Glandorf (WBL), 5 p.m.

Miller City at Kalida (PCL), 7 p.m.

Girls Soccer

Wednesday, Sept. 4

Kalida at Miller City (PCL), 5 p.m.

Ottoville at Cory-Rawson, 5 p.m.

Friday, Sept. 6

Fort Jennings at Kalida (PCL), 5 p.m.

Saturday, Sept. 7

Ottawa-Glandorf at Delphos St. John's, 11 a.m.

Defiance at Continental, 11 a.m.

Cory-Rawson at Miller City, 11 a.m.

Monday, Sept. 9

Ottawa-Glandorf at Shawnee (WBL), 5 p.m.

Tuesday, Sept. 10

Coldwater at Continental, 5 p.m.

Lima Central Catholic at Lima Central Catholic, 6 p.m.