Football

Friday, October 4

Evergreen at Columbus Grove, 7 p.m.

Arcadia at Leipsic (BVC), 7 p.m.

Ottawa-Glandorf at Kenton (WBL), 7:30 p.m.

Pandora-Gilboa at Van Buren (BVC), 7 p.m.

Volleyball

Wednesday, October 2

McComb at Leipsic (BVC), 6 p.m.

Arcadia vs. Pandora-Gilboa (BVC), 6 p.m.

Thursday, October 3

Columbus Grove at Ada (NWC), 6 p.m.

Leipsic at Kalida (PCL), 6 p.m.

Elida at Ottawa-Glandorf (WBL), 6 p.m.

Holgate at Miller City, 6 p.m.

Friday, October 4

Miller City at Continental (PCL), 6 p.m.

Saturday, October 5

Columbus Grove at Pandora-Gilboa (PCL), 10 a.m.

St. Henry at Leipsic, 10 a.m.

Ottoville, Coldwater at Lima Central Catholic, 10 a.m.

Monday, October 7

Columbus Grove at Kalida (PCL), 6 p.m.

Leipsic at Arlington (BVC), 6 p.m.

Pandora-Gilboa at Cory-Rawson (BVC), 6 p.m.

Tuesday, October 8

Columbus Grove at Crestview (NWC), 6 p.m.

Miller City at Leipsic (PCL), 6 p.m.

Waynesfield-Goshen at Continental, 6 p.m.

Ottawa-Glandorf at St. Marys (WBL), 6 p.m.

Pandora-Gilboa at Kalida (PCL), 6 p.m.

Ottoville at Lima Temple Christian, 5:30 p.m.

Boys Golf

Thursday, October 3

Kalida, Leipsic, Miller City, Ottoville at Division III district tournament (Bowling Green), 8:30 a.m.

Cross Country

Saturday, October 5

Columbus Grove, Kalida, Pandora-Gilboa at Anna Invitational, 10 a.m.

Ottoville at Antwerp, 8:30 a.m.

Tuesday, October 8

Lima Central Catholic, Ottoville at Ottawa-Glandorf, 5 p.m.

Girls Tennis

Thursday, October 3

Ottawa-Glandorf at Division II sectional (Defiance College), 9 a.m.

Girls Soccer

Thursday, October 3

Swanton at Kalida, 7 p.m.

Ottoville at Continental (PCL), 5 p.m.

Van Buren at Fort Jennings, 5 p.m.

Saturday, October 5

Wauseon at Ottawa-Glandorf, 11 a.m.

Liberty-Benton at Kalida, 1 p.m.

Riverdale at Miller City, 11 a.m.

Monday, October 7

Fort Jennings at St. Marys, 5 p.m.

Tuesday, October 8

Ottawa-Glandorf at Lima Bath (WBL), 5 p.m.

Continental at Kalida (PCL), 5 p.m.

Ottoville at Delphos St. John's. 5 p.m.

Boys Soccer

Thursday, October 3

St. Marys at Ottawa-Glandorf (WBL), 5 p.m.

Fort Jennings at Lima Temple Christian, 5 p.m.

Miller City at Lincolnview, 5 p.m.

Friday, October 4

Kalida at Ottoville (PCL), 7 p.m.

Saturday, October 5

Continental at Liberty-Benton, 12:30 p.m.

Miller City at Lima Bath, 7 p.m.

Monday, October 7

Van Buren at Miller City, 5 p.m.

Tuesday, October 8

Kalida at Bluffton, 7 p.m.

Fort Jennings at Ottoville (PCL), 5 p.m.

Pettisville at Continental, 5 p.m.

Miller City at Lima Temple Christian, 5 p.m.