Volleyball

Thursday, August 21

Perry at Ottoville, 6 p.m.

Bluffton at Pandora-Gilboa, 6 p.m.

Continental at Wayne Trace, 6 p.m.

Elida at Leipsic, 6 p.m.

Kalida at VanBuren, 6 p.m.

Saturday, August 23

USV, Continental at Miller City, 10 a.m.

Columbus Grove at tri match, 10 a.m.

Monday, August 25

Ottoville at Parkway 6 p.m.

Continental at Lincolnview, 5:30 p.m.

Tuesday, August 26

Lincolnview at Ottoville, 6 p.m.

Ottawa-Glandorf at Lima Central Catholic, 5:30 p.m.

Tinora at Miller City, 6 p.m.

Columbus Grove at Leipsic (PCL), 6 p.m.

Kalida at Van Wert, 5:30 p.m.

Boys Soccer

Thursday, August 21

Fort Jennings, Ottoville at Elida Fall Classic, 5 p.m.

Continental at Bath Kickoff Classic, TBA

Kalida at Defiance, 7 p.m.

Saturday, August 23

Fort Jennings, Ottoville at Elida Fall Classic, 5 p.m.

Monday, August 25

Miller City Celina, 6:45 p.m.

Ottawa-Glandorf at Fort Jennings, 5 p.m.

Defiance at Continental, 5 p.m.

Kalida at Shawnee, 5 p.m.

Tuesday, August 26

Lincolnview at Ottoville, 5 p.m.

Pettisville at Miller City, 5 p.m.

Girls Soccer

Thursday, August 21

Delphos Jefferson at Ottoville, 6 p.m.

Ottawa-Glandorf at Bluffton, 7 p.m.

Kalida at Van Buren, 5 p.m.

Fort Jennings at Lincolnview, 5 p.m.

Saturday, August 23

Ottoville at Bryan, 11 a.m.

Maumee at Ottawa-Glandorf, 11 a.m.

Riverdale at Continental, 10 a.m.

Kalida at Liberty-Benton, 1 p.m.

Fort Jennings at Delphos St. John’s, 11 a.m.

Monday, August 25

Delphos Jefferson at Miller City, 5 p.m.

Kalida at Lima Central Catholic, 7:30 p.m.

Tuesday, August 26

Ottawa-Glandorf at Van Wert (WBL), 5 p.m.

Allen East at Continental, 5 p.m.

Boys Golf

Wednesday, August 20

Ottoville at Fort Recovery, 4:30 p.m.

Columbus Grove at Bluffton quad match, 4 p.m.

Ottoville, Fort Recovery at Lincolnview, 4:30 p.m.

Thursday, August 21

Fort Jennings, Miller City at Wayne Trace Invitational, 4:30 p.m.

Celina at Ottawa-Glandorf (WBL), 4:30 p.m.

Saturday, August 23

Kalida, Leipsic, Ottoville Ottawa-Glandorf, Ottoville at Allen East Invitational, 8:30 a.m.

Monday, August 25

Ottoville at Leipsic, 4 p.m.

North Baltimore, Arcadia at Leipsic (BVC), 4:30 p.m.

Ottawa-Glandorf at Shawnee (WBL), 5 p.m.

Ayersville at Fort Jennings, 4:30 p.m.

Columbus Grove at Spencerville tri, 4 p.m.

Tuesday, August 26

Miller City, Wayne Trace at Ottawa-Glandorf, 4:30 p.m.

Cross Country

Saturday, August 23

Kalida, Ottoville, Pandora-Gilboa at Delphos St. John’s Invitational, 9 a.m.

Ottawa-Glandorf at Defiance Early Bird Invitational, 9 a.m.

Columbus Grove at Seneca East Invitational, 9 a.m.

Tuesday, August 26

Ottoville at Wayne Trace, 4:30 p.m.

Girls Tennis

Thursday, August 21

Ottawa-Glandorf at Celina (WBL), 4:30 p.m.

Saturday, August 23

Ottawa-Glandorf at Lima Invitational, 8:30 a.m.

Monday, August 25

Shawnee at Ottawa-Glandorf (WBL), 4:30 p.m.

Tuesday, August 26

Ottawa-Glandorf at Lima Central Catholic, 4:30 p.m.

Football Scrimmages

Thursday, August 21

St. Henry at Ottawa-Glandorf, 5:30 p.m.

Friday, August 22

Pandora-Gilboa at Bluffton, 5:30 p.m.

Carey at Leipsic, 6 p.m.

Columbus Grove at Liberty Center, 7 p.m.